Исковое заявление о признании утратившим права пользования жилым помещением

Образец бланка / документа - исковое заявление о признании утратившим права пользования жилым помещением в Украине

Согласно ч.2 статьи 405 Гражданского Кодекса Украины, член семьи собственника жилья теряет право пользования этим жильем в случае отсутствия члена семьи без уважительных причин более одного года, если иное не установлено договоренностью между ним и собственником жилья или законом.

Пример документа на украинском языке:

Що стосується державного житлового фонду (неприватизованих квартир та будинків), то право користування зберігається за тимчасово відсутнім наймачем та членами його сім’ї протягом шести місяців (ст.71 Житлового Кодексу).

Позов про визнання особи такою, що втратила право користування житлом подається за місцем проживання відповідача (останнім відомим місцем проживання відповідача).

До позову слід додати докази того, що особа не проживає у помешканні протягом певного часу. Наприклад, акти огляду приміщення, складені представниками ЖЕКу, кооперативу, ОСББ тощо.

Судовий збір за подання заяви до суду складає 0,4 прожиткових мінімумів для працездатних, встановлених законом на 1 січня календарного року, в якому подається позовна заява.

Зразок позову

 

До ____ суду

Адреса суду:__

 

 

Позивач:

________ (ПІБ),

 

Зареєстрований за адресою: ______

 

Номер засобу зв’язку: ______

 

 

Відповідач:

________(ПІБ)

 

Зареєстрований за  адресою: _______

 

Номер засобу зв’язку: ________

Судовий збір:

_______

Позовна заява про визнання особи такою, що втратила право користування житлом

__________ року Позивач придбав квартиру __ в будинку ___ по вул. ____ в м.Києві (копія договору купівлі-продажу квартири додається). Або вказати іншу підставу володіння або користування житлом (договір, свідоцтво про приватизацію, свідоцтво про право на спадщину, ордер тощо).

______ року  Позивач на прохання Відповідача зареєстрував його у вказаній вище квартирі. Факт реєстрації місця проживання ____________ за адресою ________________ підтверджується довідкою за формою №3, наданою _________________від __________року.

Протягом певного періоду часу Відповідач проживав в квартирі Позивача, проте ______ року Відповідач забрав свої речі та залишив помешкання.

Комісією __________________ в складі ____________, а також ___________ в присутності сусідів Позивача _________________ неодноразово, починаючи з ______ року фіксувався той факт, що Відповідач в спірній квартирі не проживає з _______ року, особистих речей  в квартирі немає, про що були складені відповідні акти (копії актів додаються).

Факт реєстрації Відповідача в спірній квартирі створює незручності Позивачеві, головна з яких полягає в необхідності сплачувати квартирну плату та оплачувати комунальні послуги з врахуванням Відповідача, який вже довгий час не проживає в квартирі та не бере участі у її утриманні.

Позивач ніколи не забороняв і не створював перешкод у проживанні Відповідача у своїй квартирі, а причини його проживання у іншому місці Позивачу не відомі.

Адреса фактичного місця проживання Відповідача Позивачу також невідома, тому відповідно до ч.9 статті 28 ЦПК України Позивач звертається _______________суду– за останнім відомим Позивачу місцем реєстрації Відповідача.

Відповідно до частини 2 статті 405 Цивільного кодексу України, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом. Відповідно до частини 2 статті 406 ЦК України  сервітут може бути припинений за рішенням суду на вимогу власника майна за наявності обставин, які мають істотне значення Позивач вважає, що обставини, зазначені в цій позовній заяві  є саме такими, а тому в Позивача є всі підстави для звернення до суду щодо визнання Відповідача таким, що втратив право користування майном Позивача – квартирою ___ в будинку ___ по вулиці ______ в місті ______.

Якщо йдеться про помешкання, що належить до державного житлового фонду:

Відповідно до частини 1 статті 71 Житлового Кодексу при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Відповідно до статті 72 цього ж Кодексу визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

На підставі викладеного й у відповідності зі ст. 64 ЖК України, ст.ст. 405 та 406 ЦК України (або ст.ст.71, 72 ЖК УРСР), ст. ст. 4, 5, 19, 23, 28, 175, 184 ЦПК України,

ПРОШУ:

  1. Визнати __________ таким, що втратив право користування квартирою __ в будинку ____ по вул.________ в м. _____.
  2. Визначити, що рішення суду за цією позовною заявою є підставою для зняття ________ з реєстрації за місцем мешкання.

Додатки:

  1. Копія позовної заяви з копіями усіх матеріалів., що додаються до позовної заяви.
  2. Копія договору купівлі продажу квартири (або іншого документу, що підтверджує права Позивача на житло).
  3. Квитанція про сплату судового збору.
  4. Копія Акту комісії ____________ від ________р.

Позивач  ________

 «___» ___________ р.

Другие документы данной рубрики

Название
Инструкция: как составить исковое заявление + Образец

Инструкция: как составить исковое заявление + Образец

Подача искового заявления в суд сопровождается предварительным этапом подготовки всех необходимых документов и произведением расчетов.

Рубрика: Права потребителя

Жалоба в Министерство социальной политики об отказе в выплате государственной социальной помощи семьям с детьми

Жалоба в Министерство социальной политики об отказе в выплате государственной социальной помощи семьям с детьми

Пример жалобы в Министерство социальной политики об отказе в выплате государственной социальной помощи семьям с детьми

Рубрика: Права потребителя

Исковое заявление о защите прав потребителя. Инструкция по заполнению

Исковое заявление о защите прав потребителя. Инструкция по заполнению

Исковое заявление о защите прав потребителей подается в общий суд по выбору истца:

Рубрика: Права потребителя

Претензия к продавцу относительно обмена/возврата товара ненадлежащего качества. Инструкция и образец

Претензия к продавцу относительно обмена/возврата товара ненадлежащего качества. Инструкция и образец

Согласно части первой статьи 8 Закона Украины «О защите прав потребителей» в случае выявления на протяжении установленного гарантийного срока недостатков потребитель, в порядке и в сроки, установленные законодательством, имеет право требовать:

Рубрика: Права потребителя

Жалоба в Госпродпотребслужбу о нарушении прав потребителя. Инструкция по заполнению и образец жалобы

Жалоба в Госпродпотребслужбу о нарушении прав потребителя. Инструкция по заполнению и образец жалобы

В соответствии со статьей 4 Закона Украины «О защите прав потребителей» потребители во время приобретения, заказа или использования продукции, реализуемой на территории Украины, для удовлетворения своих личных потребностей имеют право на:

Рубрика: Права потребителя